top of page
IMG-5981_edited.jpg

Kurucu& Diyetisyen 
Sare Etkeser

Merhabalar!

Ben Sare.Küçük bir genç kız iken başlayan beden görüntüm ile ilgili kaygılarım ve diyet sürüvenlerimle beraber bu konuda bir sürü tecrübelerim ve yakınlarımdan şahit ettiklerim oldu.

Sağlık alanına ilgim vardı, çocuklarla birlikte olmak istiyordum hayalim böyle bir meslekti. Beslenmeye olan merakım ile yolculuğum başladı.

2021 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum.

Lisans sürecim boyunca eğitimimle alakalı kendimi geliştirmek adına düzenlenen konferans ve etkinliklere katılım sağladım. Gönüllü ve zorunlu stajlarımı birden çok ofis, devlet ve özel hastanelerde tamamlayarak birçok alanı tanıma ve deneyim sahibi olma şansım oldu. Bu doğrultuda hastalara uygun beslenme eğitimi ve takibi yaptım.

​​

Aldığım eğitimler, kendi deneyimlerim ile farklı yaklaşımlara yönelmeye başladım. Düşünülenin aksine lisans eğitimi hastalıklarda beslenme ,sağlığı koruma ve  iyileştirme odaklı. Estetik yaklaşımlar, dümdüz karın diyeti gibi şeylerden ya da detoks içeceklerinden hiçbir zaman bahsedilmedi.

Beslenme ve psikoloji biliminin örtüştüğü yerleri, sağlığı tekrar tanımladıkça farkına vardım ki zayıf olmak tek başına sağlıklı olmak demek değil. İdealize edilmiş beden görüntülerine ulaşmak zorunda olmadan , sağlıklı yaşam benimsenebilir.

Bilinçlenmemle birlikte Yeme Farkındalığı ve Sezgisel Yeme alanlarına ilgim arttı.

Acıbadem Üniversitesi'nin 6 günlük toplam 60 saat süren Yeme Farkındalığı: Diyet Psikolojisi & Diyet Dışı Yaklaşımlar sertifika programına katılım sağlayıp eğitimi tamamladım. 

Aslında önceliğim kendi kişisel gelişimim adına olan, fakat meslek hayatında da oldukça faydasını gördüğüm Özşefkatli Farkındalık Eğitimleri de aldım.

Uluslararası geçerliliği olan Fitness ve Spor beslenmesi sertifika programlarını tamamladım.

 

Bitkilerle tedaviyi kapsayan Prof.Dr. Erdem Yeşilada öncülüğünde gerçekleşen  ''Bilimsel Fitoterapi'' eğitimini aldım.

Güncel literatür takibi yapmaya, kendimi geliştirebileceğim ilgimi çeken alanlarda eğitimler almaya devam ediyorum.

Mesleki deneyimlerim online danışmanlık hizmeti ile başlayıp , 1.5 yıl Spontan ​ Danışmanlık Merkezi'nde bireysel ve online beslenme danışmanlığı hizmeti sağlamakta devam etti.Aynı zamanda Harput Holding bünyesinde kurumsal beslenme danışmanlığı hizmeti verdim.

 

Beden , zihin ve ruhun ayrılamaz bütünlüğünü koruma gayesiyle 2023 yılında hayal ettiğim Nutrimind Sağlıklı Yaşam Merkezi'ni kurdum. Hem kurucusu hem diyetisyeni olarak çalışmaya devam etmekteyim.

bottom of page